Inne

Wysyłka elektroniki – o czym należy pamiętać?

Odpowiednie dopasowanie opakowania do przesyłanego przedmiotu podniesie jego bezpieczeństwo podczas transportu i pozwali na dotarcie do miejsca docelowego w niepogorszonym stanie. Właściwy wybór akcesoriów do pakowania nabiera szczególnego znaczenia, jeśli zawartość przesyłki stanowią delikatne i wrażliwe na uszkodzenia przedmioty. Doskonale wiedzą o tym sprzedawcy elektroniki. Od tego, jak zabezpieczą towar, zależy często poziom satysfakcji kupujących.

Elektronika jest o tyle trudnym asortymentem w sprzedaży internetowej, że niewłaściwy dobór opakowań może prowadzić do jego uszkodzeń podczas transportu i znacznych strat dla sprzedawcy.

Warto pamiętać, że zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w przypadku sprzedaży na odległość,  niebezpieczeństwo przypadkowej utraty lub uszkodzenia rzeczy przechodzi na kupującego dopiero z chwilą wydania jej kupującemu. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy sprzedawca nie ma wpływu na wybór przewoźnika przez kupującego. Wtedy  za wydanie rzeczy kupującemu przyjmuje się moment jej przekazania przewoźnikowi. Tak stanowią przepisu kodeksu cywilnego. Jednocześnie ustawodawca zawarł w nich zapis, że postanowienia mniej korzystne dla kupującego są nieważne.

Tak skonstruowane prawo z jednej strony zabezpiecza interesy konsumentów, z drugiej sprawia, że sprzedawcy przykładają większą uwagę do właściwego zabezpieczania przesyłanych towarów.

Elektronika – towar, który wymaga szczególnej uwagi

Raspberry Pi, podzespoły i inna drobna elektronika to towar szczególnie wrażliwy na uszkodzenia mechaniczne, wstrząsy i drgania. Odpowiednie zabezpieczenie na czas wysyłki jest więcej kluczowym elementem strategii dla osiągnięcia sukcesu w e-commerce.

Opakowaniem, które szczególnie upodobali sobie sprzedawcy do wysyłki tego typu asortymentu, są koperty bąbelkowe. Ich fenomen tkwi w wysokiej skuteczności. Koperty, wyprodukowane z dobrej jakości papieru, wyściełane są od wewnątrz folią bąbelkową. Podnosi to znacznie ich odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz pozwala na skuteczną amortyzację wstrząsów.

Kluczowym kryterium doboru kopert bąbelkowych do przesyłanej elektroniki jest jej rozmiar. Należy zwracać uwagę na dobre dopasowanie obu elementów. Warto unikać w kopertach dużej ilości wolnych przestrzeni, które sprzyjają przemieszczaniu się przedmiotów w czasie transportu i mogą przyczyniać się do ich uszkodzeń. Dobór kopert o odpowiednich rozmiarach podnosi bezpieczeństwo przesyłek.

Nie tylko dla bezpieczeństwa

Odpowiednie zabezpieczanie elektroniki na czas transportu leży w interesie sprzedającego nie tylko dlatego, że pozwala uniknąć uszkodzeń towaru podczas transportu i związanych z tym strat finansowych. Kolejną, bardzo istotną kwestią jest budowanie zaufania wśród klientów i marki firmy.

Konsumenci znacznie chętniej kupują wartościowe, podatne na uszkodzenia i delikatne przedmioty u tego sprzedawcy, który już wcześniej dowiódł swojego profesjonalizmu, skuteczności i wykazał się wysokim poziomem obsługi klienta. Częściej wracają do takiego sprzedającego i polecają go swoim znajomym. Właściwe zabezpieczanie przesyłek można zatem traktować jak element długoterminowej strategii firmy i inwestycję w jej przyszłość.

Warto pamiętać w tym miejscu, że koperty bąbelkowe znajdują o wiele więcej zastosowań niż tylko pakowanie i przesyłanie elektroniki. Sprawdzają się wszędzie tam, gdzie zachodzi konieczność przesyłania delikatnych, wartościowych i wrażliwych na uszkodzenia przedmiotów o niewielkich gabarytach. Z powodzeniem można je zatem wykorzystywać także do wysyłki biżuterii, części do rozmaitych maszyn oraz urządzeń itp.

Ocena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge