Wyposażenie

Suszenie prania w domu a suszarki bębnowe

W niewielkim mieszkaniu, gdzie nie ma wydzielonego specjalnego pomieszczenia na pralnię, suszenie prania w domu może być bardzo uciążliwe. Rozstawiona suszarka na bieliznę, nierzadko w najbardziej reprezentacyjnych miejscach domu, nie tylko utrudnia swobodne poruszanie się, ale również wpływa negatywnie na estetykę mieszkania. Co zatem zrobić, jeśli miejsca jest mało, a my chcemy ułatwić sobie życie? 

Wygodne suszenie prania w domu to podstawa komfortowego funkcjonowania w niewielkich mieszkaniach. Sposobów na rozwiązania tego problemu może być wiele.

Jak suszyć w niewielkim mieszkaniu

Można pokusić się o rozwieszenie sznurków na balkonie, ale ta metoda sprawdzi się głównie latem oraz przy sprzyjającej pogodzie. Warto rozważyć także specjalne suszarki montowane w łazience nad wanną. Dużą wygodą jest to, że przy rozwieszaniu prania można je opuścić, a kiedy wszystkie mokre rzeczy już na nich zawisną, podciągnąć do góry. Niedogodnością może tu być woda kapiąca z prania  na głowę osoby zażywającej akurat kąpieli.

Ostatnie i najlepsze moim zdaniem rozwiązanie, które umożliwia suszenie prania w domu, to suszarka bębnowa. Wbrew pozorom doskonale sprawdza się nawet w mieszkaniach o niewielkim metrażu.

Suszenie prania w domu może być wygodne

Argumentem przeciw suszarkom bębnowym przytaczanym przez wiele osób zamieszkujących w niewielkich mieszkaniach jest deficyt miejsca. Warto jednak zwrócić uwagę, że rozkładana suszarka również zajmuje sporo przestrzeni i to zarówno podczas suszenia prania, jak i jej przechowywania.

Tymczasem suszarka bębnowa może zostać ulokowana w taki sposób, by nie ograniczać możliwości poruszania się po mieszkaniu. Dobrym pomysłem jest wstawienie jej pod kuchenny blat albo ustawienie na pralce. W tym drugim przypadku trzeba będzie posłużyć się specjalnym łącznikiem, który pozwoli na połączenie obu urządzeń.

Suszarka bębnowa to ogromna wygoda. Nie tylko nie trzeba wtedy rozstawiać w pokoju suszarki stojącej, ale można oszczędzić też sporo czasu. Wysuszone pranie rzadko bowiem wymaga prasowania. Zatem oszczędzamy czas na rozwieszaniu prania i jego prasowaniu.

Dokonaj wyboru

Decydując się na suszarkę bębnową, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych cech i parametrów. Ważna jest między innymi energooszczędność urządzenia, jego pojemność, dodatkowe funkcje (np. program parowy, program ułatwiający prasowanie, czy obecność pompy ciepła). Suszarka bębnowa dostosowana do potrzeb użytkowników, znacznie ułatwia suszenie prania w domu. Warto rozważyć jej zakup, zanim zdecydujemy się na inne, alternatywne rozwiązania.

Ocena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge