Wyposażenie

Lampy podłogowe do salonu. Podpowiemy, jaką wybrać

Oświetlenie główne, w centralnym punkcie sufitu to podstawa. Do tego należy zadbać o dodatkowe źródła światła, jak chociażby lampy podłogowe do salonu. W zależności od wybranej konstrukcji można dopełnić aranżacji wnętrza. Przede wszystkim jednak zapewnić sobie kącik do czytania bądź relaksu. Doświetlić ciemne kąty, w które nie dociera światło żyrandola ani naturalne światło dzienne. Stworzyć romantyczną i ciepłą atmosferę. Podpowiemy, na jaką lampę postawić.

Wybierz idealne lampy podłogowe do salonu

Lampa podłogowa może niemalże całkowicie zmienić aranżację salonu. Wystarczy dobrze zaplanować, gdzie ją umieścić, jak i postawić na ciekawą stylistykę. Wnętrze stanie się ciepłe i przytulne bądź nieco bardziej luksusowe. W zależności od naszych potrzeb oraz tego, co najbardziej lubimy.

Światłem możemy wymodelować wnętrze. Ale trzeba wiedzieć, jaka podstawa, klosz czy moc światła sprawi, że będzie zarówno praktycznie, jak i pięknie. Na co zwracać uwagę?:

  • transparentne klosze sprawią, że lampy podłogowe do salonu dadzą jasne i rozproszone światło. Co za tym idzie, pomieszczenie zyska na optycznym powiększeniu,

  • wnętrze zostanie optycznie popodwyższone, jeśli światło skierujemy na sufit. Kierując je w dół, wnętrze wyda się być nieco niższym,

  • klosze nieprzepuszczające światła zagwarantują kameralny klimat. To dobry trik do dużych wnętrz,

  • fantazyjne kształty i bardzo oryginalne wykonania, mogą odciągnąć uwagę od tych elementów, które w swoim wnętrzu uważamy za stosunkowo nieatrakcyjne.

Umiejscowienie lamp na podłodze

W małych salonach i niewielkich pokojach, lampa o dużej podstawie będzie zbyt przytłaczająca. I zabierze sporo miejsca. Lepiej postawić na lampy podłogowe do salonu w skromniejszym wydaniu. Z ozdobnym kloszem lub ciekawym abażurem. Oferujące kilka źródeł światła, na przykład dodatkowe na wysięgniku, które przyda się podczas wieczornego czytania.

Na popularności zyskują lampy na trzech nogach, niczym sztaluga. Taka podstawa sprawdza się świetnie do pokaźnych kloszy i abażurów. Poza tym na rynku znajdujemy barwne i ciekawe wykonania. Można je z powodzeniem dopasować do klimatu wnętrz rustykalnych, ale i surowych wnętrz, o minimalistycznym wystroju. Dodadzą nieco ciepła salonowi lub też nutki ekstrawagancji.

W komplecie czy oddzielnie?

Zarówno trendy modowe, jak i te dotyczące urządzania wnętrz, odchodzą od dobierania produktów wedle kompletu. Nie popadajmy ze skrajności w skrajności. W końcu wszystkie elementy wnętrza powinny ze sobą współgrać. Z powodzeniem jednak można wybrać lampę stojącą, która nie stanowi kompletu z kinkietem czy też żyrandolem. Sęk tkwi w tym, by produkty takie łączył ze sobą na przykład ten sam materiał. Podobna struktura lub barwa.

Salon spełnia wiele funkcji, stąd lampy podłogowe do salonu muszą stanowić wybór przemyślany. Na rynku znajdziemy jednak tak wiele produktów, oryginalnych, jak i dość klasycznych, że nawet najbardziej wymagający będą w pełni usatysfakcjonowani.

Ocena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge