Wyposażenie

Lampy inne niż wszystkie, czyli jakie?

Zwykliśmy wybierać oświetlenie wykonane ze szkła, ceramiki czy metalu. Pośród takich wykonań nie brakuje fantazyjnych projektów. Propozycji, które niejednokrotnie są ekstrawaganckie i decydują się na ich zakup, osoby lubujące się w odważnych stylistycznie wnętrzach. To jednak nie wszystko, co oferuje nam rynek. Jeśli szukamy oświetlenia mocno charakterystycznego, prostego w swojej formie, ale dzięki zastosowanym materiałom bardzo wyrazistego, postawmy na lampy wykonane z materiałów, które powszechnie znajdują swoje zastosowania w zupełnie innych projektach.

Drewno, a może beton?

Drewniane i betonowe oświetlenie budzi skrajnie odmienne uczucia. Drewno jest materiałem naturalnym, chętnie wybieranym. Czyni wnętrze przyjaznym, ciepłym i wpisuje się w ekologiczne trendy dzisiejszych czasów. Czy spotkaliśmy jednak w salonach z oświetleniem, w swoim mieście, lampy w całości wykonane z drewna? Czy w ogóle wyobrażamy sobie taki projekt?

A co z lampami betonowymi? Zimne, banalne, niekształtne. Te cechy pierwsze przychodzą na myśl. Prawda jest jednak zupełnie inna. Beton jest na tyle elastyczny, iż pozwala na uzyskanie rozmaitych kształtów. W tej jego prostocie tkwi siła, a finalne wykonania pośród oświetlenia tego typu, naprawdę potrafią zaskoczyć. I to pozytywnie!

Jak komponować, gdzie szukać

W sklepach stacjonarnych trudno nam będzie znaleźć takie wykonania. Nawet fantazyjne formy i projekty rodem ze światowych katalogów, zwykle bazują na metalach, szkle czy ceramice. To wykonania różniące się pod względem kształtów, form. Szlachetne, eleganckie i bardzo gustowne bądź mocno odważne, przeznaczone dla osób, które lubią eksperymentować. Pośród takich wykonań mamy szansę wybrać dla siebie przepiękne i funkcjonalne kinkiety, lampy stołowe czy też lampy podłogowe. Jeśli szukamy sprawdzonych i na swój sposób, bezpiecznych rozwiązań, które z powodzeniem wpiszemy do każdej aranżacji, bez dwóch zdań powinniśmy na nie postawić.

Gdy jednak przychodzi chęć na coś oryginalnego i niespotykanego, poszukajmy lamp drewnianych oraz betonowych. Wprowadzą do każdego wnętrza harmonię, ład i porządek. Wcale nie będą nudne i zwyczajne, bo już swoimi kształtami przyciągną uwagę. Staną się swoistą ozdobą wnętrza, która nie przy okazji, a na pierwszym miejscu, jest również funkcjonalna.

O tym nie zapominaj podczas zakupów

Weź pod uwagę stylistykę wnętrza. Tę już stworzoną bądź tę, którą dopiero zamierzasz stworzyć. Lampy drewniane czy betonowe są bardzo charakterystyczne, choć nie obfitują w mnóstwo zdobień i aż tak fantazyjnych kształtów, jak większość oferowanego oświetlenia. To jednak ten specyficzny materiał sprawia, że stają się rozwiązaniem idealnym dla prawdziwych indywidualistów. Są unikalne i designerskie, przeanalizuje zatem, jakie funkcje mają spełniać w Twoim wnętrzu.

Ocena

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge